بیت‌کوین خصوصی (Bitcoin Private (BTCP))

تعریف

بیت کوین خصوصی (BTCP)، رمزارزی است که از بیت‌کوین منشعب و همزمان با زد-کلاسیک (ZClassic) ادغام شده و ادعای ارائه بهترین ترکیب از ویژگی‌های هر دو رمزارز مذکور را دارد. این رمزارز با علامت BTCP مبادله می‌شود و در مقایسه با بیت‌کوین، هزینه‌ها را کاهش داده و سرعت مبادله را چهار تا شش برابر بیشتر کرده است.

متون منتخب از منابع غیر‌فارسی

 • English Definition 1: Bitcoin Private (BTCP) is a cryptocurrency that emerged as a result of a hard fork from bitcoin and a simultaneous merge with ZClassic and claims to offer the best combination of features of both cryptocurrencies. The cryptocurrency trades with the symbol BTCP, and is available for transacting on multiple exchanges that include HitBTC, Nanex and Tradeogre.
 • English Definition 2: Bitcoin Private (BTCP) is a community-driven cryptocurrency that was forked from Zclassic and Bitcoin. BTCP supports zk-SNARKs, which masks sender and receiver information while verifying transactions on a public blockchain. It also has a larger block size of 2MB and faster block times of 2.5 mins.
 • English Definition 3: Bitcoin Private, is introduced in this as a low-expense, quick, and private value-based system — a genuine satisfaction of Bitcoin maker Satoshi Nakamoto's guide. Bitcoin Private is the result of a fork-converge of Bitcoin with Zclassic. The subsequent Bitcoin Private chain has essentially bring down charges than Bitcoin, alongside exchange speeds four to six times quicker.

ترجمه متون منتخب از منابع غیر‌فارسی

 1. منبع اول: بیت کوین خصوصی (BTCP)، رمزارزی است که به‌وضوح از بیت‌کوین منشعب و همزمان با زد-کلاسیک (ZClassic) ادغام شده و ادعای ارائه بهترین ترکیب از ویژگی‌های هر دو رمزارز مذکور را دارد. این رمزارز با علامت BTCP مبادله می‌شود و برای تراکنش در قالب مبادلات چندگانه در دسترس بوده و شامل HitBTC ، Nanes و Tradeorge است.
 2. منبع دوم: بیت‌کوین خصوصی، (BTCP) یک رمزارز شناخته‌شده در سطح جامعه است که از زد-کلاسیک (ZClassic) و بیت‌کوین منشعب شده و بیت‌کوین خصوصی zk-SNARKs را پشتیبانی می‌کند، از این رو اطلاعات فرستنده و گیرنده را مخفی می‌کند در حالیکه تراکنش‌ها در بستر بلاک چین عمومی تائید می‌شوند. این رمزارز دارای اندازه بلوک بزرگتری به اندازه دو مگابایت بوده و دارای بلوک زمانی سریع به میزان 2.5 دقیقه است.
 3. منبع سوم: بیت‌کوین خصوصی به عنوان یک سیستم مبتنی بر ارزش کم هزینه، سریع و خصوصی -و با تامین کامل دستورالعمل ساتوشی ناکاموتو سازنده بیت کوین-معرفی شده است. بیت‌کوین خصوصی نتیجه ادغام بیت کوین با زد-کلاسیک ( ZClassic ) است. زنجیره بیت کوین خصوصی حاصله در مقایسه با بیت‌کوین، هزینه‌ها را کاهش داده و سرعت مبادله را چهار تا شش برابر بیشتر کرده است.

آدرس منابع غیر‌فارسی

 • Reference Address 1: https://www.investopedia.com/terms/b/bitcoin-private-btcp.asp
 • Reference Address 2: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-private/
 • Reference Address 3: https://www.weusecoins.com/what-is-bitcoin-private/#what

متون منتخب از منابع فارسی

 1. تعریف فارسی اول: بیت‌کوین‌ خصوصی یک انشعاب (هاردفورک) ترکیبی از بیت‌کوین و زدکلاسیک است و برای انجام تراکنش‌های اختصاصی با سطح امنیت بالا به وجود آمده است.
 2. تعریف فارسی دوم: بیت کوینِ خصوصی نسخه‌ای از زی‌کلاسیک (zclassic) است که خودش نسخه‌ای از زی کش (zcash) بود. خود زی‌کش هم نسخه‌ای از بیت‌کوین بود. بیت کوینِ خصوصی را شاید بتوان نقطه‌ی اوج پدیده‌ی انشعاب (فورک کردن) دانست. این ارز دیجیتال توانسته است با توزیع ارز جدید و رایگان برای کاربران هر دو بلاکچین زی‌کلاسیک وبیت کوین سود قابل‌توجهی به دست آورد.با انشعاب یک پایگاه رمز، کلید خصوصی یک کاربر می‌تواند به کیف‌پول‌های چندگانه دسترسی داشته باشد. کریگتون بر این باور است این روش با وجود انتقادهایی که به دلایل امنیتی از آن صورت می‌گیرد یک ویژگی مهم است که با گذشت زمان اهمیت آن بیشتر مشخص خواهد شد.

آدرس منابع فارسی

 • ۱. آدرس منبع فارسی اول: https://www.coinit.ir/
 • ۲. آدرس منبع فارسی دوم: https://arzdigital.com/bitcoin-private-copies-zcash/

الگوی نوشتار تعریف

این متن یک نوشتار تعریف است.

رده